#31 2007-09-14 14:28:57

Khargal

Gadula

status (Nieznajomy)
6098908
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 25
WWW

Re: Rangi + Zasady Gildii

no i piknie! o cos takiego mi chodziło.

tak sie zastanawiam nad systemem przydziału (niższych) rang. Moze one powinny cos mowic o postaci, a jezeli beda przyznawane na podstawie lvlu to nie bardzo by to mialo sens gdyz lvl i tak jest juz podany. wiec wpadlem na taki pomysl, skoro Inkwizycja ma byc gildia pvp to moze ustalic rangi na pdst killsow. No albo jak sie nie podoba to na pdst stazu w gildii.

a teraz co do nazw rang.

zgodnie z tym co napisal Wypas:

1. Marszałek, który dowodził hufcami zakonnymi podczas wojny, podlegał on pod Komandora

class leadrzy chyba powinni byc Marszałkami a PVP i PVE winien byc Komandor

btw, A kim jest Komtur?


...

Offline

 

#32 2007-09-14 15:09:25

Khanador

Gadula

10961
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 154

Re: Rangi + Zasady Gildii

No chyba masz rację z tymi komandorami i marszałkami Ja kierowałem się bardziej tym, że w stopniach wojskowych marszałek stoi powyżej komandora.
Co do komtura, to występowali oni w zakonie krzyżackim i zarządzali prowincjami. Teraz sprawdziłem dokłądnie... i wygląda na to, że początkowo był to odpowiednik komandora Ale komandor brzmi bardziej wojskowo, komtur troche mnie

Komtur, komandor, zwierzchnik domu zakonnego w niektórych średniowiecznych zakonach rycerskich (Krzyżacy, maltańscy kawalerowie). Następnie rycerz zakonny dożywotnio sprawujący władzę administracyjną i wojskową w tzw. komandorii, podczas wojny dowodzący wojskami wystawianymi przez komandorię.

Komtur jako najwyższy urzędnik podlegał tylko władzom centralnym zakonu, jemu natomiast podlegali administratorzy powiatów komandorii: wójtowie i tzw. opiekunowie.

Ale czy musimy sie tak bardzo trzymać tego co było? Ważne, żeby było klimatycznie i żeby było wiadomo o co chodzi

Hmm.. i teraz się tylko zastanawiam co z tymi rangami i ich odniesieniem do PvP... Niby racja... w końcu jestesmy nawet hardcore PvP więc może rzeczywiście jakoś do tego to odnieść? tylko komu by się chciało sprawdzać

To może inaczej... zwykły gildiowicz to Adept z samego faktu bycia członkiem...
Brat zakonny, to taki gildiowicz, który w jakiś tam sposób aktywnie uczestniczy w życiu gildii, często się wypowiada, na czacie rozmawia itp. Kasztelan to też aktywny gildiowicz, ale wyższego poziomu (np. od 50) i który wykaże się przynajmniej 5000 Honorable Kills. Komtur zaś musi się wykazać co najmniej 10000 HK
Staż jest niby dobry, ale z drugiej strony taki Wwqqaasseer... jest pewno tak samo długo jak Karolinka... (no offence)
Narazie innych pomysłów nie mam... piatek w końcu Niech kierownictwo się wypowie.

No i ciesze się, że pomysł na Raid Day sie spodobał... Trzeba forsować jego przyjęcie


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/759080stPTb.png

Offline

 

#33 2007-09-14 15:23:43

kalimaas

Gadula

9315626
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-08-11
Posty: 56

Re: Rangi + Zasady Gildii

Jestem za!Tego nam potrzeba!Dobrze gada wodki mu dac!

Offline

 

#34 2007-09-14 17:24:17

Torkar

Swoj chlop/ Swoja kobitka

4696812
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 12

Re: Rangi + Zasady Gildii

ten rozkładzik jest imba:)

Offline

 

#35 2007-09-14 17:51:41

Inkwizytor

Wladze Inkwizycji

Call me!
Zarejestrowany: 2007-03-18
Posty: 150

Re: Rangi + Zasady Gildii

Dla mnie jest super. Niestety nie moglem byc z Wami na bierzaco w trakcie wymieniania opinii, gdyz mialem troche problemow w pracy, teraz "wizytuje" mnie siostra, a na weekend jedziemy pobawic sie na weselu do Krakowa (wracamy w poniedzialek w nocy i wtedy tez bedziemy mieli dostep do netu - mowie tu o Katastrofie i sobie oczywiscie). To co zobaczylem dzisiaj (Wasza "burze mozgow") przeroslo moje najsmielsze oczekiwania. Wiem, ze w gronie takich ludzi jestesmy w stanie osiagnac wszystko co chcemy (zarowno w pvp i pve). Mozemy spokojnie myslec o byciu PRO w WoWie.
Rozklad rzeczywiscie jest imba. Nazwy rowniez. Dziekuje Wam za tak duzy odzew
Niestety wydaje mi sie, ze nie mozemy przyznawac rang za ilosc HK in lifetime, w koncu jest sporo osob, ktore "gonia" do 70, po to wlasnie zeby potem robic pvp. Ranga Kat Oprawca + Marszalkowie PVP to mysle wystarczajace rzeczy, ktora okresla typ naszej gildii Wyjatkowa ilosc HK - to ranga Kat Oprawca, o ktora na poczatku jej powstania mielismy organizowac turnieje.  Przyznawajmy je za levele (to nie jest zly pomysl, mysle ze nikogo nie skrzywdzimy).
Poki co niestety nie moge napisac nic wiecej, bo zostalo mi malo czasu do odlotu, serdecznie pozdrawiam wszystkich, jeszcze raz dziekuje, jestem z Wami duchem i moim nieumarlym sercem.

FOR THE HORDE !!!


http://www.freewebs.com/20harrowden/wow/sygnatura.jpg
Wiem, ze mam problemy z interpunkcja...

Offline

 

#36 2007-09-14 22:35:21

Khargal

Gadula

status (Nieznajomy)
6098908
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 25
WWW

Re: Rangi + Zasady Gildii

Khanador napisał:

Hmm.. i teraz się tylko zastanawiam co z tymi rangami i ich odniesieniem do PvP... Niby racja... w końcu jestesmy nawet hardcore PvP więc może rzeczywiście jakoś do tego to odnieść? tylko komu by się chciało sprawdzać

znaczy moze raczej w druga stronę, gildiowiczom bedzie zalezalo na przejsciu do nastepnej rangi i sami sie beda zglaszac z ss'em np.
Ale jak sie pomysl nie podoba to ok.


...

Offline

 

#37 2007-09-17 14:35:02

Khanador

Gadula

10961
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 154

Re: Rangi + Zasady Gildii

To jak bedzie? Marszałkowie PvP i PvE, a Komandorzy jako CL czy odwrotnie? Chce na czas rozpiskę zrobić właściwą i na nową stronke wrzucić wraz z konkretnymi obowiązkami i prawami.


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/759080stPTb.png

Offline

 

#38 2007-09-17 19:33:38

Daghryl

Gadula

Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 27

Re: Rangi + Zasady Gildii

Tak sobie mysle, ze skoro co lepsze osoby z 'teamu' PvE opuszczaja gildie to moze odpuscimy sobie calkiem to nedzne farmienie mobow, bo kto nam to pociagnie?
Proponowalbym skupic sie na PvP.

Offline

 

#39 2007-09-18 06:39:22

Fawex

Gadula

4434298
Skąd: Wa-wa
Zarejestrowany: 2007-06-17
Posty: 40
WWW

Re: Rangi + Zasady Gildii

Nadszedł ten dzień;
dzień na który wszyscy czekaliśmy


NASTAŁA NOWA ERA INKWIZYCJI
(troche mnie poniosło ^.^)


http://www.forumsextreme.com/imgs1/aAc_Pistols.gif

Offline

 

#40 2007-09-18 09:44:38

Khanador

Gadula

10961
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 154

Re: Rangi + Zasady Gildii

hip hip! huraa!!
oby wyszło na lepsze... i tylko.. na czym stanęło?


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/759080stPTb.png

Offline

 

#41 2007-09-18 11:28:10

Inkwizytor

Wladze Inkwizycji

Call me!
Zarejestrowany: 2007-03-18
Posty: 150

Re: Rangi + Zasady Gildii

Proponuje, zeby Komtur byl CL (mniej "wojskowa" nazwa, a Komandor - Marszalkiem PVE + PVP badz na odwrot, Marszalek PVE i PVP - Komandorem, czyli czarne za, czerwone przeciw...
Problem z nazwami moze byc nastepujacy : niektore sa zbyt dlugie, zeby je wprowadzic do WoWa niestety. Dlatego dzisiaj beda sie dzialy dziwne rzeczy w gildii, za ktore serdeczie przepraszam - promowania, degradacje, zmiany nazw, ogolnie pewnie smiesznie bedzie ale wszystko to skonczy sie pod wieczor (hmmm zacznie sie wieczorem pewnie i skonczy pozniejszym wiczorem lol) i powinnismy miec juz wtedy "porzadek" przynajmniej z rangami.

Odnosnie PVP i PVE w gildii
Zalozylismy Inkwizycje jako gildie PVP. W tym samym czasie powstala na serverze gildia PVE Feniks(rozmawialismy o fuzji itp ale nie zgodzilismy sie polaczyc z nimi - z doswiadczenia wiem, ze w srednio zorganizowanych gildiach PVE rzadzi klotnia, agresja i 50% czlonkow ma dziwne pretensje do drugiej polowy). Niestety Feniks sie rozpadl. I tak oto Inkwizycja zostala jedyna "czysta" polska gildia na Executusie. Dlatego tez w naszych szeregach pojawili sie nie tylko gracze ukierunkowani na PVP, lecz rowniez Ci, ktorzy po rozpadzie Feniksa (lub jak niektorzy przekrecali - Sfinksa lol) nie mieli z kim grac + oczywiscie nowi gracze w swiecie WoWa, chetni tworzyc klanowa wspolnote z rodakami. Inkwizycja osiagnela w dniu dzisiejszym tak zwana przeze mnie dojrzalosc gildiowa, czyli wiekszosc osob bedacych na codzien online znajduje sie na lvlu 70. Stoja przed nami kolejne wyzwania - raidy na "podziemnych" bossow / "oczyszczanie" z grzechow alianckich heretykow. Prosilbym wszystkich o traktowanie obu tych przedsiewziec jednakowo powaznie. Badzmy wyrozumiali. Jestesmy gildia PVP (z zalozenia) ale z drugiej strony jedyna polska na serverze. Jesli wsrod naszych szeregow znajduja sie gracze chetni eksplorowac przygody PVE, ktore dal nam Blizzard - pozwolmy im to robic. Niech nade wszystko zwyciezy przyjazn, a cele jednostek nie beda w stanie nas poroznic. Dzisiaj gracze PVE otrzymuja swoje wlasne rangi, obowiazki, glos w gildii + oficerowie pve dostep do kanalu oficerskiego. Uwazam, ze w pelni na to zasluzyli. Byli swietnymi przyjaciolmi, gildiowiczami, graczami dla mnie i dla Was mam nadzieje rowniez przez ostatni rok (tyle czasu mniej wiecej minelo odkad przenieslismy sie na ten server i zalozylismy Inkwizycje). Daje nam to w pewnym sensie wiecej mozliwosci, specyficzna flexibilty w dzialaniu. Gracze PVP nie beda musieli odchodzic z gildii do innej, ktora organizuje raidy jesli zapragna pobawic sie w PVE, to samo dotyczy graczy PVE - chcecie powalczyc z "zywymi" przeciwnikami - zapraszamy do skompletowania sprzetu i premade'u ^^ Inkwizycja staje sie dwoma gildiami w jednej i jest to mysle ciezki do przetrwania eksperyment (ktos moze powiedziec, ze jak bedziemy do wszystkiego to tak samo jakbysmy byli do niczego) ale warto go mysle przeprowadzic. Z reguly gildie dobrze zorganizowane maja jeden, wspolny cel (conajwyzej zawieszaja go na jakis czas, zeby pobawic sie dla odmiany w cos innego - czyli np 3 mies pve/3 mies pvp). My jestesmy silna gildia i prawie samowystarczalna, z ogromnym potencjalem zarowno na plaszczyznie pve jak i pvp (nie mowiac juz o intelektualnych mozliwosciach gildiowiczow). Ze swojej strony zycze wszystkim jak najwiecej przyjemnych chwil/przygod przy/w WoWie    i co najwazniejsze osiagniecia wyznaczonych celow. Nie zapominajcie o real life, zawsze proscie o pomoc, pomagajcie tym, ktorzy jej potrzebuja i w dalszym ciagu wspoltworzcie to, czego elementem jestesmy wszyscy w tej chwili - jedynej polskiej gildii na executusie, Inkwizycji. Badzmy z siebie dumni !!! Powodzenia !!!

FOR THE HORDE
CONVICTA ET COMBUSTA


http://www.freewebs.com/20harrowden/wow/sygnatura.jpg
Wiem, ze mam problemy z interpunkcja...

Offline

 

#42 2007-09-18 14:23:21

Katastrofa

Gadula

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 53

Re: Rangi + Zasady Gildii

Siema,
Ciesze sie, ze wpadliscie na nowe klimatyczne nazwy rang, sa suuuuuuper
Ja tylko chcialam dodac jedna mala rzecz, dotyczata nowego ustroju. Uwazam, ze osoby ktore odeszly z gildii, nie powinny moc do niej wrocic, lub nie powinni nigdy byc wstanie obejmowac najwyzszych funkcji. To jest niefair w stosunku do lojalnych graczy. Nic tak na swiecie nie znosze, jak braku lojalnosci...

Offline

 

#43 2007-09-18 14:34:52

Khanador

Gadula

10961
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 154

Re: Rangi + Zasady Gildii

Ja bym tego typu decyzje (podobnie jak inne szczegółowe zasady) oddał w ręce kapituły. Z doświadczenia wiem, że jak zaraz się zacznie dyskusja, to do niczego nie dojdziemy. Najskuteczniej i najpewniej jest narzucić z góry reguły, a jak się komus nie podoba to dziękujemy.

No dobra... to na koniec chciałbym się tylko dowiedzieć jak stanęło z rangami?


Wielki Mistrz: Inkwizytor (?)
Seneszal: Katastrofa (?)
Marszałek (Komandor ma o jedną literkę mniej ) PvP  / PvE
Class Leaderzy w ilości 9 czyli: Komturzy

Powyższe rangi tworzą grono oficerskie, czyli Kapitułę.
Uprawnienia odpowiednio dopasowane z pierwszego postu Katastrofy

Następnie rangi związane z poziomami:
1-19 - Rekrut
20-39 - Adept
40-59 - Brat Zakonny (lub po prostu Brat)
60-70 - Kasztelan

Dodałem Rekruta (nazwa mi sie jakos nie podoba) gdyby wypadł Komtur. Jeśli by nie wypadł to można zostawić jak w mojej graficznej rozpisce.

Czy tak jak powyżej czy jakoś inaczej?
Niech ktoś mi prosze wyjaśnie, bo chce rozpiskę na stronę dobrze przygotowac i zebrać prawa i obowiązki do kupy ;-)

Ostatnio edytowany przez Khanador (2007-09-18 14:36:36)


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/759080stPTb.png

Offline

 

#44 2007-09-18 16:44:39

Khargal

Gadula

status (Nieznajomy)
6098908
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 25
WWW

Re: Rangi + Zasady Gildii

może wydziwiam ale dałbym rozróżnienie miedzy levelem 70 a przedziałem 60-69


...

Offline

 

#45 2007-09-18 18:19:19

Khanador

Gadula

10961
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 154

Re: Rangi + Zasady Gildii

(...)
60-69 - Kasztelan
70 - Marszałek

no i na Oficera PvP i PvE przypadnie Komandor wtedy... ;-)
Może tak?


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/759080stPTb.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl