#16 2007-09-12 07:58:27

Fawex

Gadula

4434298
Skąd: Wa-wa
Zarejestrowany: 2007-06-17
Posty: 40
WWW

Re: Rangi + Zasady Gildii

Hmm moim skromnym zdaniem troche tego za dużo, ale jak już jest to nie będe się sprzeciwaiał.
PVP rogali: Stanowczo Noovy


http://www.forumsextreme.com/imgs1/aAc_Pistols.gif

Offline

 

#17 2007-09-12 10:16:03

hakatri

Gadula

1800801
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-06-28
Posty: 29

Re: Rangi + Zasady Gildii

Mi Noovy na PVP również pasuje, ale oddam swój głos oficjalnie, jak dobiję do 70-tki. A dodam też, że niestety nie ma u nas zbyt wielu doświadczonych rogali i w zasadzie jedynie Noovy czasem odpowiada na jakiekolwiek pytania. No i na szczęście mam kumpla ex-rogala, którym grał od początku wowa, także sytuacja nie wygląda tak źle. :-)

Offline

 

#18 2007-09-12 12:10:41

Daghryl

Gadula

Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 27

Re: Rangi + Zasady Gildii

Nova napisał:

moim skromym zdaniem nie ma sensu rozdawac tak wysokich rang jak general dla osob ktore ledwo co zrobili lub jeszcze robia pierwsza postac.. jesli ma to sie trzymac kupy to musi byc to scisle sprecyzowane i dla osob ktore wiedza o co chodzi w pvp/pve.
do tego wydaje mi sie ze jak na mala gildie ktora nie ma duzego doswiadczenia jesli chodzi o organizacje struktur to ilosc rang jest zbyd duza i po pewnym czasie sie to posypie..
Zaraz sie okaze ze jest tyle generalow/classleaderow ile sierzantow co chyba mija sie z celem. . . .

Dokladnie. W tej chwili kazda 70-tka bedzie obejmowala powazna funkcje, trzeba to mocno okroic.

Offline

 

#19 2007-09-12 13:47:04

Tur

Swoj chlop/ Swoja kobitka

3482822
Skąd: Stalowa Wola
Zarejestrowany: 2007-06-08
Posty: 18

Re: Rangi + Zasady Gildii

To bardzo fajny pomysł i myślę ze poprawi działanie gildii akurat wchodzę niedługo na 70 i cieszę się, że zacznie się coś dziać


http://www.spoonman.eu.org/files/tur.gif

Offline

 

#20 2007-09-12 14:26:40

wypas

Swoj chlop/ Swoja kobitka

4289911
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 16

Re: Rangi + Zasady Gildii

Magów mało


A na poważnie. Poniewaz interesuję się zakonami, św. krucjatami, inkwizycjami itd. proponuje zastosowanie rang przyjetych w wielu zakonach średniowiecznych.

Wiadomo, że w każdym zakonie rządził Wielki Mistrz. Oczywiście nie był, jak to się zwykło uważać jedynowładcą. Bardzo ściśle wspólpracował z kapitułą. Niechby spróbował sam, to zaraz by go wymienili na innego mistrza W skład kapituły wchodzili:

1. Seneszal, zastępca wielkiego mistrza, który zajmował się logistyką, czyli zaopatrzeniem i gospodarką zakonu,

2. kilku Komandorów, którzy mieli w swoim władaniu prowincje (nieraz wielkie i znaczące miasta), zajmowali oni również funkcje skrbnika, strażnika relikwii itp.

Dalsza hierarchia przedstawiała się mniej więcej tak:

1. Marszałek, który dowodził hufcami zakonnymi podczas wojny, podlegał on pod Komandora

2. Szatni lub jak kto woli sukiennicy (lub nazwa łączona   ) zajmowali się dowodzeniem pomniejszymi oddziałami jak również zarządzaniem prowincjami w imieniu komandorów

3. Kasztelani, dowodzący jednostkowymi grodami, w imieniu szatnych i komandorów.

4. Bracia zakonni - zwykli rycerze

Oczywiściwe całe to towarzystwo na papierze podlegało nie komu innemu jak dobremu, białemu papie w Rzymie czyli Papieżowi. W praktyce wystarczyło, że wysyłali świętopietrze i mogli robić co tylko im się podobało. Gwałcić, rabować palić i co tam jeszcze błogosławiona dusza zakonnika lubi Brdzo fajnie byłoby aby zastosować takie właśnie rangi, oczywiście dopiski pvp itd moga byc dodane do stopnia aby uwspółcześnić temat Bardzo na to licze i chętnie pomoge we wprowadzeniu tego pomysłu w życie.

pozdro

Wypas vel Krzysiek

Ostatnio edytowany przez wypas (2007-09-12 15:01:00)

Offline

 

#21 2007-09-12 16:09:57

wypas

Swoj chlop/ Swoja kobitka

4289911
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 16

Re: Rangi + Zasady Gildii

Teraz przemyślenia jak te rangi poprzydzielać.

Zgodnie z zasadami panującymi w zakonach można Inkwizytora zrobić Wielkim Mistrzem , seneszalem Katastrofę lub kogos zaufanego, komandorami zrobić wyróżniające się 70-tki i te osoby będą miały władzę do wywalania ludzisków z gildii itp. Potem ludzi, którzy są obeznani z instancjami i PVP (70 lvlv) zrobić marszałkami. Dalsze stopnie to właśnie oficjerowie pomiedzy 60-70 lvl czyli Komandorzy, którzy bedą mieli wpływ na decyzje podejmowane w gildii (przyjmowanie nowych członków) czyli będą właśnie tą kapitułą. Potem gildiowicze 50-60 szatni-sukiennicy mogący również przyjmować nowych do gildii i edytowac profesje). Wreszcie 30-50 kasztelanowie, pomniejsza funkcja ale równiez zaszczytna. I na końcu 0-30 bracia zakonni - rycerze zakonni, bez uprawnień ale brzmi nieźle To tylko taka luźna propozycja ale myślę, że wyglądałoby to fajniej niż współczesne stopnie wojskowe

Ostatnio edytowany przez wypas (2007-09-12 16:10:38)

Offline

 

#22 2007-09-12 16:41:46

hakatri

Gadula

1800801
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-06-28
Posty: 29

Re: Rangi + Zasady Gildii

Nie obraźcie się, ale uważam, tak po dłuższym przemyśleniu, że te wszystko rangi w powyższej postaci nie mają najmniejszego sensu. Ilość ludzi, którzy faktycznie mogliby na siebie przyjąć jakiekolwiek obowiązki opisane przez Katastrofę jest jak na moje oko po prostu za mała. Może zacznijmy od 2 - 5 osób funkcyjnych, a kiedy gildia zacznie się choć trochę rozrastać w 70-tki, na które takie obowiązki można scedować, ilość stanowisk powiększyć wraz z nadchodzącymi potrzebami. Na dzień dzisiejszy wygląda to po prostu na eksytację możliwościami i fajnymi słówkami tworzącymi analogię do jakiś zakonów itd, które na dłuższą metę nie przyniosą korzyści, a bardzo możliwe, że tylko zamieszanie. Jeżeli checie znać moją propozycję, to wystarczy jeden szef, jeden ktoś od PVE i jeden ktoś od PVP. A jak już je nazwiecie, to nie ma najmniejszego znaczenia, jeżeli chodzi o wprowadzenie porządku, a jedynie klimatu, a na to chyba za bardzo chwilowo nie musimy narzekać.

Ostatnio edytowany przez hakatri (2007-09-12 16:42:30)

Offline

 

#23 2007-09-12 16:44:52

Torkar

Swoj chlop/ Swoja kobitka

4696812
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 12

Re: Rangi + Zasady Gildii

Dla mnie bomba:)
zgadzam się z wać panem Wypasem:)

Offline

 

#24 2007-09-12 23:28:15

Khargal

Gadula

status (Nieznajomy)
6098908
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 25
WWW

Re: Rangi + Zasady Gildii

mi osobiscie pomysl z class leaderami sie w miare podoba, i zrobilbym to tak:

Inkwizytor - wielki mistrz (szef musi byc)
CL-e
dowodca PVP i dowodca PVE (i tu, moga te funkcje sprawowac CLe) - tylko ze nie w ten sposob ze mamy dowodce PVP czy PVE z kazdej klasy tylko jest jeden.

Rola CLi opierała by sie na tym w sumie ze byłaby jasno wskazana osoba ktora najlepiej sie na danej klasie zna, i kiedy jest ktos nowy zaglada sobie w okienko gildi szuka takie CLa wedlug rangi, patrzy czy odpowiada on za jego klase i juz wie do kogo sie zwrocic. A rola dowodcow PVP i PVE dotyczyłaby organizowania raidow i odpowiednio gildiowych pvp eventow.

Ostatnio edytowany przez Khargal (2007-09-12 23:32:00)


...

Offline

 

#25 2007-09-13 10:52:22

Gniewko

Gadula

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 31

Re: Rangi + Zasady Gildii

Moje zdanie:
1. Stopnie powinny zostać przydzielone w zależności od posiadanego poziomu postaci i stażu w Gildii.
2. Powinny mieć nomenklature zakonną a nie wojskową.
3. Szef powinien być jeden i mieć tytuł Wielkiego Mistrza lub coś podobnego.
4. Każda z klas powinna mięc swojego lidera - ale tylko jednego. Ktoś kto ma najdłużej postać w danej klasie/ma największe doświadczenie w tej klasie.
5. Na całą Gildię powinien być JEDEN dowódca PvP (z np. dwoma zastępcami) oraz JEDEN dowódca PvE (także z zastępcami). Nie ma sensu robienia generała PvP/PvE dla każdej z klas osobno.
6. Generałowie PvP oraz PvE (ew. ich zastępcy) + Wielki Mistrz +  liderzy klas tworzą grono oficerskie (których uprawnienia powinny być ściśle określone).

W innym wypadku będziemy mieli więcej "funkcyjnych" niż zwykłych graczy.

Tako rzekłem. Dostosuję się oczywiście do wszystkich zaleceń.
P.S.
RÓBCIE PREQ NA KARA!!!

Ostatnio edytowany przez Gniewko (2007-09-13 12:32:43)

Offline

 

#26 2007-09-13 14:17:41

Fawex

Gadula

4434298
Skąd: Wa-wa
Zarejestrowany: 2007-06-17
Posty: 40
WWW

Re: Rangi + Zasady Gildii

Popieram przedmówce w całej rozciągłości.


http://www.forumsextreme.com/imgs1/aAc_Pistols.gif

Offline

 

#27 2007-09-13 21:06:16

Tur

Swoj chlop/ Swoja kobitka

3482822
Skąd: Stalowa Wola
Zarejestrowany: 2007-06-08
Posty: 18

Re: Rangi + Zasady Gildii

Ja też się pod tym podpisuje im mniej prestiżowych stopni tym bardziej będą motywować do pracy a i oczywiście nie zapominajmy o Kacie Oprawcy czyli stopień za najwięcej "killow"


http://www.spoonman.eu.org/files/tur.gif

Offline

 

#28 2007-09-14 10:24:31

Khanador

Gadula

10961
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 154

Re: Rangi + Zasady Gildii

Widze, ze coraz wiecej osob sklania sie do pojedynczych osob odpowiedzialnych za PvP i PvE...
Tak na szybko przygotowalem taka tablice:

http://www.anakin.tkb.pl/inkwizycja/images/ink_rangi.gif

Co wy na to?

Ogolnie zalozenia sa takie jak opisano powyzej. Kapitula ma prawo glosu. Komandorzy promuja w swoich klasach na wyzsze rangi zwiazane z poziomem, seneszel i wielki mistrz promuja komandorow i Kata, Marszalkowie pilnuja swoich dzialow, czyli PvP, PvE. Organizuja wypady, do nich mozna sie zglaszac z prosba o zorganizowanie itp... No i dobrze by bylo, zeby taki PvE wiedzial na przyklad ile osob juz jest gotowych na Kara, a ile bedzie niebawem itp.


I przyszlo mi do glowy jeszcze cos... moze by tak wyznaczyc jeden dzien w tygodniu, w ktorym nasza gildia by raidowala? Ale tak konkretnie, ustalic, ze nie chodzimy wtedy wieczorami na BG, nie bawimy sie w jakies samodzielne questowanie... po prostu same Raid'y i Instanty... Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie, zeby czesciej chodzic, tak jak to ostatnio w okolicach 50-55 lev sie dzieje, ale zeby bylo przynajmniej wiadomo, ze jest taki dzien w tygodniu, kiedy o godzinie np. 21 jak sie wejdzie, to akurat sie bedzie szlo czy to na Raid, czy na jakis konkretny inst.

Pozdr.


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/759080stPTb.png

Offline

 

#29 2007-09-14 13:25:26

wypas

Swoj chlop/ Swoja kobitka

4289911
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 16

Re: Rangi + Zasady Gildii

Brawo Khanador.  Nikt nie zrobiłby tego lepiej. Podpisuje się pod Twoją rozpiska rekami i nogami i czym tam jeszcze chcesz Dzień rajdowo-instacjowy tez jest zajebistym pomysłem.

Offline

 

#30 2007-09-14 13:46:21

Gniewko

Gadula

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 31

Re: Rangi + Zasady Gildii

Też za! Proponuję natomiast 2 raidy w tygodniu i 2 osobne dni instancjowe.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plInfluencerzy busy Kiel