#1 2007-11-12 11:45:47

Khanador

Gadula

10961
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 154

Guild Bank

W środę wchodzi patch 2.3, który wprowadza banki dla gildii. W związku z tym chciałbym się zapytać czy są już jakieś koncepcję organizacyjne i wizje odnośnie uprawnień dla członków gildii i ewentualnych procedur związanych z operacjami na rachunku? ;-)

Podejrzewam, że nie tylko ja mam w banku sporo "śmieci", które mógłbym wrzucić do banku gildiowego.


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/759080stPTb.png

Offline

 

#2 2007-11-12 11:58:11

Nova

Gadula

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 42

Re: Guild Bank

przy tej okazji chyba warto byloby pomyslec o pewnych zmianach w organizacji gildi odnosnie rang bo w chwili obecnej w ogole nie spelnia to swojej roli.


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/873496rveXt.png

Offline

 

#3 2007-11-15 15:53:56

Inkwizytor

Wladze Inkwizycji

Call me!
Zarejestrowany: 2007-03-18
Posty: 150

Re: Guild Bank

Mamy wlasny/profesjonalny guildbank od wczoraj.

Dziala on w nastepujacy sposob :
- znajduja sie w nim zakladki, kazda ma po 98 slotow, aktualnie wykupilem jedynie jedna zakladke (koszt 100g) chociaz mysle, ze potrzebne nam minimum 3 (ale o tym dalej)
- zakladkom mozna przydzielac ikony / nazwy
- interakcja gracza z bankiem zalezy od posiadanej rangi (GM ustawia "pozwolenia" do dostepu / ogladania / depozytu / pobierania itemow w poszczegolnych zakladkach)
- GM oprocz ustawienia limitu wyciaganych itemow z banku dla kazdej klasy, moze rowniez ustawic limit wyplacanego dziennie golda (mozna miedzy innymi naprawiac wlasny sprzet uzywajac gildiowych funduszy przydzielonych posiadanej randze)

Moja propozycje dot funkcjonowania naszego banku sa nastepujace :
- zakladka 1 : caly crap ktory macie, a chcecie sie pozbyc, itemy do levelowania skillow (najlepiej depozytowac calymi stackami jesli to mozliwe, low lvl poty, low lvl recepty itp) - ogolnie rzeczy, ktore trzymacie od dawna na altach (bo kiedys mialy sie przydac), takie ktorych nie bedzie Wam szkoda oddac komukolwiek
- zakladka 2 : zielone itemy BoE (Outlandy + Azeroth) ktorych nie sprzedajemy do vendorow ani nie dajecie do DE + recepty / ore / bary / ziola itp z Outlandow, ogolnie rzeczy ktore moga ulatwic zycie levelom 58+
- zakladka 3 : ta chcialbym przeznaczyc dla grup raidujacych, czyli wrzucamy tu shardy z DE, itemy BoE dropujace na raidach (ktore moga sie przydac graczom rozpoczynajacym raidowanie, a nie zostana sprzedane u vendorow) - dostep do niej mialyby tylko i wylacznie osoby chodzace regularnie na raidy (w przypadku dwoch grup raidowych mozna pomyslec o odzielnych zakladkach dla kazdej ekipy)

To jest moj pomysl jak zorganizowac nasz bank. Wszelkie sugestie mile widziane, a jesli chodzi o gold to rozliczymy sie pozniej
Pisalem to na szybko z pracy wiec sry za bledy.

Przy okazji chcialbym nadmienic, ze zbliza sie revamp rang w gildii, ostatnie 2 miesiace sporo nas nauczyly i nalezy wyciagnac z tego wnioski (...nalezy wziac sie do pracy i budowac...organizowac...).


http://www.freewebs.com/20harrowden/wow/sygnatura.jpg
Wiem, ze mam problemy z interpunkcja...

Offline

 

#4 2007-11-15 19:16:55

Gorax

Gadula

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 55

Re: Guild Bank

Pomysł Inwizytora mi się podoba i jestem jak najbardziej za : ) trzeba jeszcze tylko ustalić składke : )

Offline

 

#5 2007-11-16 18:46:03

Nova

Gadula

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 42

Re: Guild Bank

no to ja przedstawie moja wizje guild banku
1 zakladka - CRAP
- crap nie pasujacy do pozostalych zakladek a majacy jakies zastosowanie

2 zakladka - REP + PROFESJA
- przedmioty do repa
- receptury, paterny
- przedmioty do rozbudowy profesji typu ore, clothy, szmaragdy, skorki, esencje, shardy

3 zakladka -  RAJDOWA
- shardy z DE rajdow
- przedmioty BOE z rajdow lub randomdropow ktore moga sie przydac na specyficznych bosow, np. + fire resistance, +hp (ponad 40-50staminy)

4 zakladka - DOPINGOWA - poki alchemia jest do dupy zakladka nie potrzebna
- potiony
- scrolle

Ostatnio edytowany przez Nova (2007-11-17 10:23:10)


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/873496rveXt.png

Offline

 

#6 2007-11-17 08:27:36

Fawex

Gadula

4434298
Skąd: Wa-wa
Zarejestrowany: 2007-06-17
Posty: 40
WWW

Re: Guild Bank

Pierwsza zakładka już cała zajęta...
Poza tym zauważyłem, że jest np. 12 Primal Earth i 10 mote of earth, przydało by się coś typu nie wrzucamy motków, tylko primalki albo coś...


http://www.forumsextreme.com/imgs1/aAc_Pistols.gif

Offline

 

#7 2007-11-19 19:51:19

Thurlesman

Swoj chlop/ Swoja kobitka

Skąd: Zielona Gora / Wyspa
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 13

Re: Guild Bank

Strasznie duzo krzyku o te moty widze na chacie wiec powiem tak: niech kazdy da po 1-2 (nieduzo mysle dla farmerow) moty to zobaczymy czy nie bedzie chetnych na primal z ilosci 30 mote air jezeli ktos niewie wystarczy kliknac myszka na 10 i wyczarowuje sie 1 primal
Skupmy sie na faktach > bank is fulll < wiec apel do wszystkich co maja wiecej niz mniej w portfelu na zrzutke zeby wykupic wiecej zakladek bank gildiowy to nie jest oportunity do posprzatania sobie w bagach ,niemoga tam trafiac przynajmiej do momentu kiedy jast taki tyci tyci jeszcze krapty czasami do kupienia u kazdego vendora to jest chec pomocy innym do banku powinny ladowac rzeczy majace jakis cel nie zaleganie wiec zanim zaczniemy tam robic worek z roznosciami wpierw zadbajmy o jego pojemnosc:)
2 sprawa to wyciaganie z banku,powinno sie ustalic jakis lad i porzadek bo to jest wspolny bank wpadaja tam rzeczy ciezko uciulane i rzeczy do ktorych istnienia przyczynila sie grupa wiec niemoze byc takich fikow mykow ze jakis czlonek widzi cos w ilosci 50 co by chcial bo mu trzeba ale nieliczy sie z tym ze na te 50 jest jeszcze 10 osob ktorym to tez jest potrzebne a niestety juz po niecalym tygodniu istnienia banku slysze dzikie hordy okrzyki :to dla mnie to dla mnie
mam pomysl jako taki na temat wyciagow z banku ale poczekam na dalszy rozwoj posta

arivederci bambini

stylistyka +1

Ostatnio edytowany przez Thurlesman (2007-11-19 20:03:45)

Offline

 

#8 2007-11-22 21:45:06

Sepphiroth

Mlody/a

Zarejestrowany: 2007-11-22
Posty: 3

Re: Guild Bank

Wizja Novego jest chyba tą najbardziej trafioną. Rozbudowana i funkcjonalna. Ale trzeba się zacząć zastanawiać nad zbiórką funduszy, oczywiście apeluję tu o działanie do naszych władz .


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/941833lVyTw.png

Offline

 

#9 2007-11-23 19:25:02

Thurlesman

Swoj chlop/ Swoja kobitka

Skąd: Zielona Gora / Wyspa
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 13

Re: Guild Bank

To jak sie bedzie nazywac i gdzie bedzie jaka zakladka ja se tak mysle ze mozemy dewagancje na ten temat odlorzyc z prostego wzgledu >>>niebedzie wiecej zakladek why ? ja wiem ale sie powstrzymam od komntarza:P
Ale powiem cos co niektorym sie niespodoba i jakos mi to ten tego LUDZIE!! to jest bank gildiowy fakt ale jeden z drugim ktoremu slinka sie zbiera w katach ust na widok czegos co akurat mu potrzeba ale ni kszty nie dolozyl do rozwoju tego banku ani zasobow w nim ( niemowie o kraptach) ja mowie stanowcze NIE . Osobiscie obraza mnie i gildiowiczow ktorzy cos chca zrobic z ta gildia podejscie niektorych >> niedac nic wziazc ile sie da bo nikt niepyta i niepatrzy<<
Sorki za agresywny tryb ale realy mam nerwa jak widze ze przez tydzien czasu niemozna zebrac tej kosmicznej sumy na druga zakladke albo jak na mainie w grze wielkie poruszenie o to co w nim jest , a ile osob wpadlo tu na forum zeby pomoc zorganizowac to ???
leniwego dupska sie niechce ruszyc ale jak ktos poda pod nos ooo mniam mniam    
Koncze happy new year

Offline

 

#10 2007-11-26 10:20:12

Inkwizytor

Wladze Inkwizycji

Call me!
Zarejestrowany: 2007-03-18
Posty: 150

Re: Guild Bank

Mamy juz dwie zakladki. Dzieki wszystkim za wplaty, ktore umozliwily nam zakup kolejnych 98 slotow. Dzisiaj poustawiam pozwolenia zwiazane z rangami i ich dostepem do zakladek. Wczoraj juz zrobilem delikatne przemeblowanie. W pierwszej wrzucajcie caly crap, mysle ze kazdy (od lvlu 40) bedzie mial pozwolenie na wziecie 1 slotu dziennie. W drugiej zakladce rzeczy do repa+profesji+inne z Outlandow. Tu mozliwosc wyciagania chcialbym dac jedynie oficerom/klass liderom (fakt mamy ich w tej chwili sporo, bedziemy musieli to jakos revampnac). Przydalaby sie trzecia rowniez na rzeczy z raidow i inne, wazne itemy/poty do raidow, do ktorych dostep beda mialy tylko grupy raidowe, a wyciagac beda mogli z niej jedynie Raid Liderzy. Taka mam koncepcje. Dam znac ile kosztuje trzecia zakladka wkrotce.


http://www.freewebs.com/20harrowden/wow/sygnatura.jpg
Wiem, ze mam problemy z interpunkcja...

Offline

 

#11 2007-11-26 12:24:01

Thurlesman

Swoj chlop/ Swoja kobitka

Skąd: Zielona Gora / Wyspa
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 13

Re: Guild Bank

Ja mysle ze sprawy banku powinny sie dyktowac zasadami aktywnosci gildiowej moze to lekko pobudzi ospale duszyczki .
Zdrowe zasady bytu w grupie opieraja sie na zasadzie action/reaction , dajesz/dostajesz , pogagasz/ludzie stoja za toba.
A co ten znow wymyslil ? hehe
Proste: dostajesz taki udzial w dobrach wspolnych gildii jaki twoj wklad jest, to samo ze stanowiskiem: samo bycie i pierdzenie w stolek niewystaczy i wiem ze to nietylko moje zdanie. Nie sa to cytaty tylko naswietlenie sprawy, rozmowy okolic 70 :
- "Potrzebuje cos z banku i nie moge wyjac?">>"Na forum wyjasnione sa zasady wyciagow z banku czytales?">>"Nie niechce mi sie"
- "Ooo ja to to needuje!">>"Ale to nie dla ciebie ...... to bardziej potrzebuje">>"Ale moze sie kiedys przerobie to sie przyda"
i takich dziwnych przypowiastek mozna na kopy.
Moja propozycja:
1.Uregulowac sprawy kadry w gildii tzn zmniejszyc ilosc i uproscic nazewnictwo co ulatwi zrozumienie pozycji w gildii innym czlonkom
2.Kazdy potrzebujacy cos z banku zglasza sie do kogos z kadry z prosba, kanal oficerski jest poto zeby przedyskutowac czy ktos ma    jakies obiekcje co do wyplacajacego lub przedmiotu wyciaganego
3.Wyciagi powinny byc realizowane na drugi dzien po zgloszeniu u oficera potrzeby na takowy, niema raczej stuffow ktore okazuja sie potrzebne na wczoraj a nawet gdyby chat gildiowy powinien wystarczyc do rozwiazania problemu
4.Jezeli ktos dostanie prawo do wyciagu powinna zostac podana informacja na logonie gildii - chacie aby ktos kogo akurat w ten dzien niebylo a tez jest zainteresowany tym samym stuffem lub ma jakiekolwiek obiekcje mial 1 dzien na kontakt
5.Usunac zalegajace nieaktywne konta lub obrazliwe a CZLONKOWIE POWINNI BYC NA TYLE MILI ABY PODAC SWOJE ALTY I SWOICH BANKIEROW I PROFESJE to az niesmaczne jest kiedy trzeba kazdego prosic po kolei o to no chyba ze ktos ukrywa cos przed gildia hmm
6.Niepytaj co gildia moze zrobic dla ciebie ale co ty mozesz zrobic dla gildii

Jakis czas temu darcie papy bylo ze gildia propaguje monarchie? i ze demokracje wprowadzic? to ruszcie co niektorzy dupska bo na
to trzeba zapracowac slowa poparte czynami maja wartosc w demokracji a medrcow to ja znam paru tylko ze oni RIP od 500 lat.
Ja stawiam stanowczo na dyscypline i solidarnosc grupy zeby mozna bylo uslyszec jak ja w ciagu jednego tygodnia na wisper ze Inkwizycja
to fajna gildia od angoli,czechow itp ktos na zdanie to pracuje wiec robmy tak dalej i niedajmy nikomu tego schrzanic

Ostatnio edytowany przez Thurlesman (2007-11-26 12:31:18)

Offline

 

#12 2007-11-26 12:56:09

Khanador

Gadula

10961
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 154

Re: Guild Bank

Uzupełniając Thurlesmana. Wnioski o wyciągnięcie czegoś z banku możnaby zgłaszać również np. na forum.
Przyczyniłoby się to do jego aktywności i integracji ludzi w gildii. W końcu forum nie jest dla kilku osób i jeśli ktoś nie czyta "bo mi się nie chce" to może mi też się nie chce podskoczyć gdzieś zrobić coś? ;-)

Swoboda wyciągania z banku, nawet dla lev. 60+ nie uporządkuje banku, a co dopiero od 40+
Jak chcesz coś na wczoraj, to możesz to kupić na AH. jeśli Ci się nie spieszy, zgłaszasz wniosek i dostajesz to następnego dnia (jeśli nie ma przeciwwskazań). Ważne jednak jest, aby "bankierzy" byli osiągalni, żeby nie było sytuacji, że przez kilka dni nie ma nikogo, kto może dokonywać operacji.

Można pomyśleć o pewnych odstępstwach na zasadzie wymiany. np. wrzucasz primal fire / dostajesz primal (air/ water / mana) (trzeba pamiętać, że primal earth ma dużo niższą cenę), wrzucasz sunfury signet, dostajesz mark of sargeras itp. Na upartego można pomyślec i jakichś tabelach wymiany przedmiotów, które najczęściej sie dodaje / wybiera. Swoboda swbodą, ale porządek być musi.

Innym odstępstwem jest np. dostęp JC do kamyków. Ja na przykład wrzucam wszystko co mi wypadnie jak leci. JC powinien raczej dostawać bez pytania kamyki, ale np. z zastrzeżeniem, że w banku powinno pozostać np. 5 z każdego rodzaju, aby w chwilach potrzeby można było zrobić na szybko dla ludzi z gildii.

Podobnie z alchmikami.

Zakładka z potami itp. dla raidowców oczywiście wskazana w przyszłości!

Jak coś jeszcze sobie przypomnę (a kilka pomysłów miałem) to napiszę.


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/759080stPTb.png

Offline

 

#13 2007-11-27 10:04:03

Thurlesman

Swoj chlop/ Swoja kobitka

Skąd: Zielona Gora / Wyspa
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 13

Re: Guild Bank

Najwarzniejsze w zwiazku z bankiem , gildia i tym wszystkim o nazwie Inkwizycja jest 1 rzecz ktora sie nazywa ogolnie: umiejetnosc egzystencji w grupie , mama zupki pod nos niepostawi tata na komputer nieda a Marysia nie przyjdzie i nieposprzata syfu z tygodnia
czas to zrozumiec , chcesz jeden z drugim dolaczyc do grupy kumpli/kumpel czasami nawet zaprzyjaznic sie online MUSISZ wykazac chec
dania z siebie czegos ot caly sekret tego o czym my tu wogule gadamy
Yin/Yang amigos

Offline

 

#14 2007-11-27 10:08:27

Khanador

Gadula

10961
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 154

Re: Guild Bank

Tylko że my tu sobie, a ile osób z gildii to czyta?


http://armory.mmo-champion.com.nyud.net:8080/sig.php/759080stPTb.png

Offline

 

#15 2007-11-27 10:55:26

Thurlesman

Swoj chlop/ Swoja kobitka

Skąd: Zielona Gora / Wyspa
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 13

Re: Guild Bank

No wlasnie my tu sobie staramy sie a tam oni sobie chca wziazc hmm to jakos tak lecherstwem sapachnialo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plInfluencerzy busy Kiel